Movies - co jsem v kině viděla


Přidávám novou rubriku: Filmy. Nejsem žádný filmový kritik, ani příliš náročný divák. Hltám filmy stejně jako knihy a nejdůležitější pro mě vždycky je, co ve mně film zanechává. Chodím ráda do kina, půjčuji si filmy z půjčovny, pokud ve mně film zanechá velmi hluboký zážitek, koupím si ho na originálním DVD.
Žila jsem v jednom městě ve Šluknovském výběžku. V době, kdy jsem tam bydlela, znovuotevřeli místní kino a to byl důležitý mezník v mém přístupu k filmům. Do té doby jsem na ně koukala jen na počítači nebo na televizi, nijak zvlášť jsem je neprožívala, ale když se kinem rozezněly první tóny hudby a hlavní hrdinové filmu se na panoramatickém plátně vrátili zpět do minulosti, zůstala jsem sedět jako přikovaná doslova s otevřenou pusou.
Ano, byla jsem na Fantomovi opery. Veškerou hudbu jsem doslova prožívala celou svou duší a od té doby jsem propadla filmu. Do kina jsem chodila pravidelně a nechávala se unášet dějem. Některé filmy byly slabší, jiné mi přinášeli hluboké dojmy. V předchozích dvou letech jsem měla trošku přestávku, protože jsem se odstěhovala, ale i tak jsem občas do kina zašla. Bohužel ne všechna kina člověku dokáží přinést vhodné prostředí, kdy by si připadal sám a dokázal se filmu věnovat. Doslova nesnáším malá kina přecpaná maloměstskými burany, kteří se u filmu baví a cpou brambůrky, a proto si radši připlatím a jedu do multikina, kde má člověk alespoň trochu pocit soukromí.
Ani v multikinech jsem však nebyla doposud natolik u vytržení jako "poprvé." Samozřejmě záleží na filmu a na ostatních spolunávštěvnících, jaké dojmy si z filmu odnesete. Někdy stačí málo a vše je zkažené.
V této nové rubrice se chci podělit o postřehy a filmy z poslední doby.

Piráti z Karibiku - Na vlnách podivna
Hra o trůny
Muži v naději

Komentáře

Oblíbené příspěvky